Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zájmová sdružení

Zájmová sdružení

Sbor dobrovolných hasičů Hlinsko

Sbor dobrovolných hasičů v Hlinsku byl založen v roce 1942 z podnětu okrskového velitele Karla Hartla, řídícího učitele ve Lhotě a za součinnosti Josefa Tale, starosty obce a Františka Osyky, učitele obecné školy v Hlinsku. Ruční koňská stříkačka byla zakoupena sice již v roce 1922, byla však uskladněna ve stodolách a při požáru použita živelně. Z důvodu zvýšeného nebezpečí požárů v době války byla 4.ledna 1942 svolána ustavující schůze SDH, stříkačka doplněna o další výstroj a výzbroj a umístěna do místnosti tehdejšího obecního domku. Byla k ní vycvičena řádná obsluha a jako součást sboru utvořeno i družstvo samaritánek, které bylo rovněž vycvičeno a vybaveno potřebnou zdravotnickou výbavou.

V současné době má SDH 57 členů, z toho 34 mužů a 23 žen.

Starostkou sboru je sestra Markéta Pešková, místostarostou a zároveň strojníkem bratr Jiří Mika ml., velitelem je bratr Josef Šromota st. a jeho zástupcem je bratr Josef Šromota ml., jednatelem je bratr Josef Jemelka a preventistou sboru je bratr Radek Přikryl.

 Z dalších hlavních aktivit pořádá hasičský ples a celovíkendové hodové oslavy.

Klub stolního tenisu Hlinsko, z.s.

V roce 1987 byl založen v Hlinsku oddíl stolního tenisu, který byl registrován nejdříve pod SSM, následně pod SDH a od roku 2020 je zapsán jako Klub stolního tenisu Hlinsko, z.s.

Zakladatelé: Petr Beránek, Michal Nikl, Josef Šromota, Vítězslav Beránek, Josef Janáček, Zdeněk Janáček, Radek Macháč, Miroslav Oliva, Vladimír Stoklásek. Současný předseda spolku: Petr Beránek

Hned v roce 1987 se tento oddíl přihlásil do soutěže Regionálního přeboru okresu Přerov, pořádané Českou asociací stolního tenisu, ve které se udržel až do dnes. V roce 2017 někteří hráči postoupili do Krajského přeboru Olomouckého kraje.

Soutěžní sezóna začíná v září a končí v březnu.

Účast ve výše jmenovaných soutěžích představuje odehrát střídavě zápas v domácím prostředí a v místě soupeře. Celkem je to asi 22 pravidelných zápasů po celém území Olomouckého kraje.

 Aktuální výsledky je možné sledovat na odkaze https://stis.ping-pong.cz/oblast/svaz-420106/

 

Oddíl stolního tenisu v Hlinsku se postupně rozrůstal – nejdříve jedno družstvo, od roku 2001 už to byly družstva dvě, od roku 2004 tři družstva a od roku 2018 má oddíl 4 družstva.

 

Klub stolního tenisu se aktivně věnuje rozvoji družstva mladších žáků. Děti jsou pevnou součástí družstva D a hrají soutěž Regionálního přeboru okresu Přerov dospělých. Mladí žáci se také pravidelně zúčastňuji bodovacích turnajů na okresní i krajské úrovni. Na těchto turnajích se jim daří prozatím hlavně na regionální úrovni.

Všichni členové spolku KST Hlinsko jsou řádně registrováni u ČAST. Klub disponuje trenérem licence C, určeného především pro práci s mládeží. Dále má mezi členy několik certifikovaných rozhodčí pro řízení soutěžních utkání.

 

Od r.1987 byl v Hlinsku každoročně pořádán Velikonoční turnaj stolního tenisu, od r. 1999 je to každoročně na Štěpána Vánoční turnaj – vítěz obdrží putovní pohár, ostatní diplom a věcnou cenu.

 

Sportovní činnost Klubu stolního tenisu Hlinsko, z.s. je realizována za finanční spoluúčasti obce Hlinsko a Olomouckého kraje.

 

Myslivost

Myslivecké sdružení Mezilesí Pavlovice (foto: Hlinsko - náves)Myslivecké sdružení Mezilesí Pavlovice

Provozni rad HS Pavlovice_Hlinsko_Hradcany.pdf

 

Masopust v obci

Tradici vodění medvěda, kdy vesnicí chodí průvody masek a doprovází medvěda, stále udržují některé obce na Přerovsku, k nimž patří a nadále bude patřit i naše obec.

Fotogalerie

Masopust v obci

Masopust v obci