Úvod > Obec > Aktuality > Pomoc občanům starším 70. let, nošení roušek na veřejnosti

Pomoc občanům starším 70. let, nošení roušek na veřejnosti

Datum konání:
17.3.2020
Datum ukončení:
31.3.2020

Vážení občané,

obec Hlinsko organizuje nákupy základních potravin, léků případně dalších životně důležitých potřeb pro občany starší 70 let.

Prosím občany, kteří nemají tyto nákupy zajištěny osobou blízkou, aby nás kontaktovali na tel. čísle 581 797 369 nebo na tel. 724 742 800.

Hejtman Olomouckého kraje nařídil s platností od 18. března od  12 hodin povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny) až do odvolání. Od půlnoci ze středy na čtvrtek pak vstoupí v platnost nové nařízení vlády o úplném zákazu pobytu bez roušek kdekoliv na veřejnosti, tedy i na ulici.

Chtěl bych tímto požádat občany, kteří mají doma nadbytečné roušky, a to jak kupované či doma ušité, o jejich dodání do prodejny potravin, kde bude umožněna jejich další distribuce občanům obce.

Pokud chcete pomoci při výrobě roušek zde je stručný návodrouska vyroba.jpg

Děkuji za součinnost a vydržet!