Úvod > Zájmová sdružení

Zájmová sdružení

Sbor dobrovolných hasičů Hlinsko

Sbor dobrovolných hasičů v Hlinsku byl založen v roce 1942 z podnětu okrskového velitele Karla Hartla, řídícího učitele ve Lhotě a za součinnosti Josefa Tale, starosty obce a Františka Osyky, učitele obecné školy v Hlinsku. Ruční koňská stříkačka byla zakoupena sice již v roce 1922, byla však uskladněna ve stodolách a při požáru použita živelně. Z důvodu zvýšeného nebezpečí požárů v době války byla 4.ledna 1942 svolána ustavující schůze SDH, stříkačka doplněna o další výstroj a výzbroj a umístěna do místnosti tehdejšího obecního domku. Byla k ní vycvičena řádná obsluha a jako součást sboru utvořeno i družstvo samaritánek, které bylo rovněž vycvičeno a vybaveno potřebnou zdravotnickou výbavou.

V současné době má SDH 57 členů, z toho 34 mužů a 23 žen.

Starostkou sboru je sestra Markéta Pešková, místostarostou a zároveň strojníkem bratr Jiří Mika ml., velitelem je bratr Josef Šromota st. a jeho zástupcem je bratr Josef Šromota ml., jednatelem je bratr Josef Jemelka a preventistou sboru je bratr Radek Přikryl.

SDH Hlinsko pořádá každoročně požární soutěž „O pohár SDH“ zařazenou do Velké ceny OSH Přerov, Memoriálu Poldy Koutného. Z dalších hlavních aktivit pořádá hasičský ples a celovíkendové hodové oslavy.

Amatérská nohejbalová liga

Myslivost

Myslivecké sdružení Mezilesí Pavlovice (foto: Hlinsko - náves)Myslivecké sdružení Mezilesí Pavlovice

Masopust v obci

Tradici vodění medvěda, kdy vesnicí chodí průvody masek a doprovází medvěda, stále udržují některé obce na Přerovsku, k nimž patří a nadále bude patřit i naše obec.

Masopust v obci

Informace pro občany:

16.12.2018  Nedělní odpoledne seniorů

26.12.2018  Turnaj ve stolním tenise

31.12.2018   Silvestr na návsi

5.1.2019       Novoroční výšlap na Helfštýn

12.1.2019   Ples SDH Hlinsko

26.1.2019 Bruslení/dovádění na ledu.(popř.dle počasí)

září_grilování(1).pdf

Svoz PDO v obci Hlinsko  v roce 2018