Úvod > Zájmová sdružení

Zájmová sdružení

Sbor dobrovolných hasičů Hlinsko

Sbor dobrovolných hasičů v Hlinsku byl založen v roce 1942 z podnětu okrskového velitele Karla Hartla, řídícího učitele ve Lhotě a za součinnosti Josefa Tale, starosty obce a Františka Osyky, učitele obecné školy v Hlinsku. Ruční koňská stříkačka byla zakoupena sice již v roce 1922, byla však uskladněna ve stodolách a při požáru použita živelně. Z důvodu zvýšeného nebezpečí požárů v době války byla 4.ledna 1942 svolána ustavující schůze SDH, stříkačka doplněna o další výstroj a výzbroj a umístěna do místnosti tehdejšího obecního domku. Byla k ní vycvičena řádná obsluha a jako součást sboru utvořeno i družstvo samaritánek, které bylo rovněž vycvičeno a vybaveno potřebnou zdravotnickou výbavou.

V současné době má SDH 57 členů, z toho 34 mužů a 23 žen.

Starostou sboru je Václav Skácel, místostarostou a zároveň strojníkem Jiří Mika ml., velitelem je Josef Šromota st. a jeho zástupcem je Josef Šromota ml., jednatelem je Josef Jemelka a preventistou sboru je Radek Přikryl.

SDH Hlinsko pořádá každoročně požární soutěž „O pohár SDH“ zařazenou do Velké ceny OSH Přerov, Memoriálu Poldy Koutného. Z dalších hlavních aktivit pořádá hasičský ples a celovíkendové hodové oslavy.

Amatérská nohejbalová liga

Myslivost

Myslivecké sdružení Mezilesí Pavlovice (foto: Hlinsko - náves)Myslivecké sdružení Mezilesí Pavlovice

Masopust v obci

Tradici vodění medvěda, kdy vesnicí chodí průvody masek a doprovází medvěda, stále udržují některé obce na Přerovsku, k nimž patří a nadále bude patřit i naše obec.

Masopust v obci

Informace:

Závěr sezony. _ Oldtimer Club Helfštýn.html

Preventivní informace z oblasti požární ochrany

červenec_nové logo.pdf

Termín svozu NO: 4.11.2017 9:35 – 10:05 (u hasičské zbrojnice)

Hlinsko NO.doc

Termín přistavení VOK: 3.11.-6.11.2017 (podle rozpisu v letáku) 2 kontejnery